KURZY KRÁSY VaV V PREŠOVE

Dnes sa veľký  dôraz kladie práve na prvotný vzhľad človeka. Pre tých, ktorí nezvládnu úpravu vzhľadu  sami doma, je riešením návšteva odborníkov, ktorí sa venujú  manikúre, pedikúre, vizážistike, kaderníctvu a kozmetike.
Ďalšou možnosťou je účasť na rekvalifikačných kurzoch a odborné vyškolenie sa špeciálnym technikám a nadobudnutím základných vedomostí v tej-ktorej oblasti. Absolvovanie rôznych týchto kurzov  vytvára pre konkrétneho človeka  širšie  pracovné možnosti. Pri práci manikérky, pedikérky, kaderníčky i kozmetičky je potrebný vrodený cit pre jemnosť, estetické cítenie, zladenie farieb, ale aj trocha  umeleckého ducha a šikovnosti. Práca skrášľovacích kurzov tak poskytuje možnosti pre tvorivosť a kreativitu pri práci. Človek, ak chce robiť vo svojom odbore, musí mať svoju prácu predovšetkým rád. O to viac to platí pri priamom kontakte s inými ľuďmi, a ešte viac pri službách poskytujúcich starostlivosť o ľudské telo. Veľmi dôležité je dobré spoločenské vystupovanie založené na ohľaduplnosti, takte a úcte.
Priamy kontakt pri službách starostlivosti o ľudské telo, medzi ktoré patria kadernícke, kozmetické služby, vizážistika, manikúra a pedikúra si vyžadujú  zvýšenú starostlivosť o osobnú hygienu a úpravu zovňajšku. Pre kvalitné poskytovanie služieb kaderníctva, kozmetiky a i. musíme vytvoriť vhodné pracovné miesto vo vyhovujúcom prostredí. Starostlivosť o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci je nutné dodržiavať, aby boli v čo najväčšej miere vylúčené alebo obmedzené rôzne riziká a faktory podmieňujúce vznik úrazov, prípadne chorôb. Základné kadernícke úkony: umývanie, strihanie vlasov, masáž hlavy, techniky vodovej ondulácie,  ondulácia železom a vlasovou žehličkou, preparácia vlasov, sušenie vlasov, melírovanie vlasov, konečná úprava vlasov do účesu a orientovanie sa v oblasti kaderníckej kozmetiky vytvárajú predpoklad pre kvalitný výkon kaderníckych služieb. Požiadavky na úpravu vlasov sa neustále zvyšujú, preto je nevyhnutné sledovať účesovú módu, nové postupy, či prípravky. Vhodnou úpravou vlasov možno potlačiť nedostatky najmä v anatómii tváre a lebky a taktiež na druhej strane zdôrazniť estetické klady a zvýrazniť typ a osobnosť človeka. V prípade, ak sa žena chce cítiť  sebaistejšie a príťažlivejšie, kurz „Vizážista“ ju  naučí ako na to. Získa  vedomosti v oblasti stylingu a vizáže, ktoré bude môcť využiť na každý deň, či príležitosť. Vojde do sveta farebných odtieňov, do sveta hier so svetelnými odleskami. Naučí sa vyrovnávať tóny pleti – ktorá časť má byť žiarivá, a ktorá matná. Ak budeme pozorovať pokožku na tvárach mnohých ľudí, zistíme, že už na prvý pohľad je badať rôzne veľmi výrazné rozdiely – napríklad pigmentácia kože, ochlpenie, veľkosť pórov, tvorba a produkcia mazu, prípadne iné zmeny. Aktuálny vzhľad pokožky na tvári ovplyvňuje niekoľko faktorov: farba kože, vek, typ pleti, zvyklosti a starostlivosť o pleť,  poveternostné vplyvy – slnko, chlad, slaná voda,  zamestnanie a s ním vplyv životného prostredia na pleť – práca vonku alebo v klimatizovaných miestnostiach, fyzický a psychický stav človeka – stres, choroba, užívanie liekov, zmeny na koži – materské znamienka, pehy, jazvy.
Koža dospelého človeka má celkovú plochu 1,5 až 2,0 m2 a z celkovej hmotnosti tvorí asi 15 až 20 %. Tvorí ochranný, pevný obal tela a zabezpečuje zároveň ochranu pred nepríjemnými mechanickými, chemickými a bakteriálnymi vplyvmi.
Správna starostlivosť o pleť obsahuje čistenie pleti, tvárové zábaly, masky, depilácia a jej zavŕšením  je dekoratívna kozmetika. Vhodným účesom a zodpovedajúcim make-upom môže nejedna žena získať sebavedomie a tým zvýšiť šance nielen v osobnom ale i profesionálnom živote. Ruka je najcennejší „pracovný nástroj“ a je ako prvá vystavovaná špine, baktériám a rôznemu nebezpečenstvu, preto aj jej starostlivosti by sme mali venovať zvýšenú pozornosť.
Kozmetická procedúra, so zameraním na  starostlivosť rúk s dôrazom na nechty, sa nazýva manikúra. Základnou činnosťou je čistenie  nechtov, modeláž a zdobenie nechtov, odstránenie odumretej  kože v okolí nechtov. V súčasnosti je na výber obrovská škála rôzneho zdobenia nechtov a predlžovania nechtov. Využívajúc súčasné technické možnosti môže mať dnes nádherné nechty každé dievča, či žena. Kvalitné a dobre nasadené gélové nechty sú navyše odolné voči bežnému mechanickému poškodeniu, majú dlhú materiálovú stálosť, vyzerajú prirodzene. Čoraz viac ľudí si to uvedomuje a zvyšuje sa záujem o manikúru, gélové nechty, akrylové nechty a taktiež je dopyt po kurzoch, kde si môžete osvojiť techniku tohto krásneho umenia. Pevne stáť nohami na zemi, tak k tomuto prispievajú okrem iných osobnostných čŕt, či psychologických služieb aj pedikérske úkony. Masírovanie chodidiel, pripravovanie kúpeľov a zábalov, odstraňovanie zhrubnutej kože, ošetrovanie kožných chýb spôsobených fyzickými vplyvmi prispeje k plnohodnotnému a krásnemu životu. V súčasnosti sa ponúka mokrá, suchá pedikúra, zdobenie nechtov. A bolesti nôh sú minulosťou. To všetko Vám ponúkajú Kurzy krásy VaV priamo v centre Prešova. Akreditovaný kurz Kaderník, Kozmetik, Vizážista,  Manikér, Pedikér.
Viac info: www.vavakademy.sk, info@vavakademy.sk , 0917 159 791 A čaká Vás VaV život…….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *