Dve slovenské IT firmy sa pustili do projektu, ktorý prepája vzdelávanie s pracovným trhom

Firmy potrebujú skúsených zamestnancov, zamestnanci zase zručnosti, ktoré si vyžaduje moderný svet. Pre niekoho začarovaný kruh, no cestou von môžu byť projekty, vďaka ktorým sa ľudia vzdelajú v oblastiach, ktoré sú dnes pre zamestnávateľov atraktívne. A ideálne zadarmo.

Jeden z nich práve prebieha pod krídlami firiem B-W-T plusGLOBESY, ktoré vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje realizujú projekt Zvyšovanie kompetencií zamestnancov v oblasti SAP SuccessFactors. 

Cloudové softvéry rastú aj na Slovensku  

Názov projektu napovedá, že dve IT firmy spojili sily a pripravili sériu vzdelávacích kurzov zameraných na rozvoj kľúčových kompetencií v rámci práce s podnikovým softvérom SAP SuccessFactors. Práve ten totiž už dnes využíva viacero veľkých zamestnávateľov na Slovensku a ich počet má tendenciu ďalej rásť.

„SAP SuccessFactors je zástupca cloudových HR systémov, ktoré postupne nahrádzajú klasické On-Premise riešenia,“ vysvetľuje Radovan Vojtek, projektový manažér B-W-T plus. Tento softvér má už dnes viac ako 25 miliónov používateľov po celom svete a tieto čísla priebežne rastú aj na Slovensku. „Uchádzači, ktorí vedia so SuccessFactors pracovať, sú na pracovnom trhu čoraz žiadanejší,“ dodáva Vojtek.

Workshop namiesto teórie

Školenia prebiehajú v žilinských priestoroch firmy GLOBESY a sú prispôsobené tomu, aby absolventi naplnili dnešné požiadavky zamestnávateľov. „Kurzy vedieme ako kombináciu ukážok a workshopu. Namiesto teórie teda účastníci pracujú pod našim vedením na praktických úlohách,“ vysvetľuje konzultant Tomáš Siget z GLOBESY, ktorý školenia vedie. 

V rámci celého programu je pripravených 10 samostatných kurzov v rozsahu 2 dní. Každý z nich je zameraný na inú HR oblasť a každý je ukončený testom. Tí, ktorí ho zvládnu, nakoniec odídu s certifikátom. 

Kruh sa uzatvára

Vzdelávací program je nastavený na získanie praktických znalostí. Úspešní absolventi sa vďaka nim budú môcť lepšie uplatniť na pracovnom trhu v menej rozvinutých regiónoch, prípadne si udržať aktuálnu pracovnú pozíciu aj v prípadoch, kedy podnik potrebuje modernú a kvalifikovanú pracovnú silu.

Prepojenie s praxou a pracovným trhom je podčiarknuté desiatkou firiem, ktoré SuccessFactors využívajú a do projektu vstúpili ako partneri.

Projekt je realizovaný vďaka nenávratnému finančnému príspevku, ktorého poskytovateľ je MPSVR SR cez sprostredkovateľský orgán MŠVVaŠ SR. Viac o informácií o projekte, možnostiach prihlásenia aj o témach jednotlivých kurzov nájdete na stránke prijímateľa príspevku, B-W-T plus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *